1

Téma: Skin-Cap pravda o skodlivosti

Dobry den,

zaujimal by ma vas nazor na produkt skin cap. Na internete je toho vela popisaneho ohladne obsahu steroidov v tomto produkte. V kazom pripade je zakazany vo viacerych krajinach a officialne v nom boli najdene steroidy. Vyrobca to nikdy nepriznal.

Vid napr:
http://pinch.com/skin/scfaq.html

Zaujimal by ma Vas nazor, nakolko ten krem naozaj funguje. Ako sa ktomu postavit, uzivat neuzivat po pripade ako davkovat.

Vopred dakujem

2

Re: Skin-Cap pravda o skodlivosti

Nuz ako si mozes precitat, formula sa meni z mesiaca na mesiac, pes vie, ci je niektora ucinna, samotny zinok prepraveny nejak do podkozneho vaziva by mal byt uzitocny na potlacenie vysokej hladiny DHT, to je ale stimulator cinnosti mazovych zliaz a to je spojene s acne.
Psoriaza je ale skor zalezitost roznych mikrobov a cinnosti koznych  roztocov(demodex foliculorum) takze formulacie obsahujuce antibiotika a protiplesnovu kyselinu(undercylinic acid)) by mohli byt uzitocnejsie.(Jedna sa vsetko o patentovane synteticke chemikalie).
Celkove, tento krem ale registrovali ako liek, nie ako kozmetiku a ako liek(vyrobca je farmaceuticka spolocnost) zialbohu neobstoji, najma ked sa formula neustale meni.Preto aj tie zakazy. Samozrejme niektore z formulacii obsahovali aj steroidy a to tiez neobstoji.Nie bez dokladneho prieskumu a schvalenia medickych autorit, v USA je to FDA a ten proces trva vyse 10 rokov a stoji v priemere az 850 milion dolarov, do coho zrejme vyrobca skin cap-u nechce ist.

Ja som osobne len za prirodnu kozmetiku, tj kozmetiku zlozenu len  z jedlych zloziek a potravinovych doplnkov.
A ziadna zo spominanych roznych zlozeni tohoto produktu do tej kategorie rozhodne nepatri.

Psoriaza je len nazov symptomu, tj vonkajsieho prejavu. Okrem spomenutych dovodov tam mozu byt aj rozne vnutorne priciny, ktore psoriazu alebo vyvolavaju alebo k nej prispievaju. Takze sa nejedna o jedinu pricinu a teda ju treba adresovat roznymi prostriedkami co vidiet aj na vyvine zlozenia toho skin capu,, kde niektore zlozky boli len povrchove, a niektore prenikali dovnutra tela, transdermalne niektore antifungalne,protizapalove, niektore atb, niektore potlacali vyrobu DHT, a dokonca proliferaciu(premnozenie) narastania koznych buniek, aspon to tvrdili o pyrithione, neviem ci je to ale podlozene solidnym vyskumom.

Naposledy upravil: RNG (2010-08-10 16:46:18)

3

Dakujem za reakciu.

Jedna sa o nespecificku seboreu, presnejsie lozisko na tvari pod lickom (stale jedno jedine miesto). Rovnako ma aj nespecificke prejavy (zhorsenie v lete, klasicne maste na seboreu skor drazia ako pomahaju). Skusal som aj original GSE s kokosovym olejom bez najmensieho zlepsenia, skor opak. Skin cap zabral na prvykrat co ma vedie k zaveru, ze nejaky ten steroid tam je ...

Ocenil by som akukolvek radu konkretneho pripravku co by som mohol odskusat napr z:
www.swansonvitamins.com

Este raz dakujem.

4

"Zabrat" je relativny termin. Ked priznaky na cas zmiznu, ludia hovoria ze to zabralo. Ale to je len potlacenie priznakov, nie adresovanie priciny a ked prestanes pouzivat prostriedok na potlacanie prejavov, tak sa ti to vrati spat.
Krill olej je vyborny zdroj omega 3 kyselin a astaxanthinu. Ja ho beriem na nervy a mozog, tiez zrak. Ze by to malo nieco spolocne s problemami na kozi, neviem
Precitaj si temu na psoriazu
http://rng.nazory.eu/psoriaza

5

Zdá sa, že sa tu vyrojilo plno "kompetentných" a znalých veci. Bolo by dobré aby ste si priatelia najprv naštudovali ochorenia, na ktoré sú preparáty Skin-Cap určené (ekzémy, seboroická dermatitída, psoriáza) ako aj účinnosť prípravkov ev. vyskúšali a potom hodnotili...
Kortikoidy sú látky, ktoré pri dlhodobom používaní výrazne menia trofiku pokožky a ako také sa ani nesmú používať dlhšie ako spravidla niekoľko týždňov (3-4 max.!)
Ja osobne používam Skin-Cap na seboroickú dermatitídu už niekoľko rokov, pomáha mi a nezaznamenal som žiadne problémy ohľadne pokožky, ba naopak prípravky radu Skin-Cap mi dali konečne pokoj s nepríjemným začervenaním, vysýchaním a šupinatením mojej pokožky.
Môžem iba vrelo odporúčať a sa naozaj čudujem ako je možné, že tu neustále niekto straší obsahom látok, ktoré je inak možnosť ľahko v akomkoľvek preparáte dokázať, čo v prípade Skin-Capu zatiaľ nikto spoľahlivo neurobil nehľadiac na to, že by asi tisícky, ba milióny užívateľov už museli mať naozaj neprehliadnuteľné poškodenia kože.
Preto prosím nezavádzajte ďalších ale radšej sa pozrite či je  na trhu niečo čo lepšie zaberá... Z osobnej skúsenosti viem, že nie je (!) o čom svedčia aj kladné reakcie mnohých dermatológov i lekárnikov.
Som rád, že preparát pomáha tak dospelým ako aj deťom - kojencami počínajúc a tehotnými, či kojacimi mamičkami končiac.
Držím vám palce!

6

Praveze v pripade Skin Capu dokazali, ze vyrobca meni obsahy a urcity cas do toho pridaval na zvysenie ucinnosti kortikosteroidy, preto ho FDA prenasledovala.
Nikto nepochybuje o ucinnosti Skin Capu, na to je predsa desiatky/stovky  tisicov spokojnych ludi.
Ale nie je registrovany ako liek a predsa obsahoval z casu na cas latky, ktore patria medzi lieky a tam bol koren urazu a dovod pre FDA zakrocit, v servise farmaceutov, ktorym to kazilo "bussiness".
Kedze kozmeticky priemysel nepodlieha tym istym pravidlam, ako doplnkovy, tak si mozu dovolit vselico, mnit kedykolvek obsahy, ale ked siahnu farmaceutom na zisky, tak ti postvu na nich svojho verneho sluzobnika, FDA aby zakrocil. Ti si uz najdu nejaku zamienku, aby zakrocili. Ale zrejme ta zamienka nebola dost silna, lebo Skin Cap je spat na trhu.